Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Бог се јави, навистина се јави!

Рејтинг на корисник:  / 1
НајлошоНајдобро 

На сите православни верници во Република Македонија, општина Кисела Вода им упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици. Одбележувајќи го настанот поврзан со крштевањето на Исус Христос во водите на реката Јордан од страна на свети Јован Крстител, даваме наш придонес во она што е христијанска вредност и традиција - вербата во Бога, надежта и љубовта.

Нека ни е честит и вековит овој голем христијански празник!

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa