Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

Општина Кисела Вода ќе го собира кабастиот отпад. Жителите да се јават и да закажат термин!

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода преку Секторот за Месна самоуправа и социјална заштита и понатаму ја продолжува практиката за собирање на кабаст отпад по урбани и месни заедници на територијата на општина Кисела Вода.

Повеќе: Општина Кисела Вода ќе го собира кабастиот отпад. Жителите да се јават и да закажат термин!

5385 основци од општина Кисела Вода ја започнаа новата учебна 2021/2022 година

Рејтинг на корисник:  / 0

Започна новата учебна година за сите ученици од основните училишта од општина Кисела Вода. Со физичко присуство, но и со запазување на пропишаните здравствени протоколи, 5385 основци го одржаа првиот училишен час. Меѓу нив и видно возбудени 648 првачиња, кои за првпат седнаа во училишните клупи.

Повеќе: 5385 основци од општина Кисела Вода ја започнаа новата учебна 2021/2022 година

Преку „Нега Плус“ Општина Кисела Вода овоможува грижа за старите и изнемоштени лица

Рејтинг на корисник:  / 0

Од неодамна, старите и изнемоштени жители на Општина Кисела Вода добиваат помош во извршувањето на секојдневните домашни обврски. Оваа услуга им е овозможена преку социјалното претпријатие „Нега Плус“во рамките на ХЕРА, во соработка со Општината Кисела Вода.

Повеќе: Преку „Нега Плус“ Општина Кисела Вода овоможува грижа за старите и изнемоштени лица

Во петок тестирање на кандидати за попишувачи во просториите на општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода ве известува дека во петок, 20.08.2021 год., во Голема сала во барака 7, општина Кисела Вода, со почеток во 09:00 часот, ќе се одржи тестирање на пријавените кандидати за попишувачи.

Повеќе: Во петок тестирање на кандидати за попишувачи во просториите на општина Кисела Вода

Честитка за Денот на македонската армија

Рејтинг на корисник:  / 0

Од името на сите свои жители, Општина Кисела Вода упатува честитки до сите припадници на македонската Армија кои денес го одбележуваат 18 август. Вашата посветеност кон работата, професионализмот и подготвеноста да се помогне кога е најпотребно, се потврда за вашите заложби за унапредувањето на мирот и на безбедноста за сите граѓани. Ви благодариме што ни овозможивте и овој Ден на Армијата да го чествуваме гордо и достоинствено!

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa