Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките

Рејтинг на корисник:  / 0

Донација од 1500 сирупи за подигнување на имунитетот кај децата обезбеди Општина Кисела Вода преку донација од Алкалоид АД Скопје. Денес, преку Секторот за образование и предучилишно воспитување, им беа доставени на сите градинки кои се во надлежност на оваа локална самоуправа.

Повеќе: Општина Кисела Вода и Алкалоид АД Скопје обезбедија 1500 сирупи за имунитет за децата од градинките

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи десетата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи десетата пленарна седница на 10 мај 2022 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи десетата пленарна седница

Со дебата на млади од осум европски земји, во Кисела Вода се одбележа 9 Мај

Рејтинг на корисник:  / 0

-На денот кој од историски аспект обединува два значајни настани- 9 Мај, како Денот на Европа и како Денот на победата над фашизмот, чест ми е што токму општина Кисела Вода, е домаќин на еден ваков значаен настан, на кој имаме гости од осум европски држави. Заедно со Волонтерски Центар Скопје, преку проект од програмата „Еразмус+“ на Европската комисија преку белгиската Национална Агенција, денес ќе продискутираме за имплементацијата на младинските политики, пред се’, на локално ниво. Искуствата на оваа тема, од своите земји, ќе ни ги пренесат и младите  учесници во програмата кои ќе ни бидат гости до 13-ти мај-истакна градоначалникот Орце Ѓорѓиевски на отворањето на денешната дебата на која учествуваа триесетина младински работници од осум земји.

Повеќе: Со дебата на млади од осум европски земји, во Кисела Вода се одбележа 9 Мај

Со над 1000 посетители, одбележан патронатот на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Преку 1000 посетители денес беа дел од манифестацијата која Општина Кисела Вода ја организираше по повод својот патронен празник.

 

Повеќе: Со над 1000 посетители, одбележан патронатот на Општина Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Проектот спроведен преку Центарот за скопски плански регион овозможи во смарт табли во сите училишта

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и директорот на Центарот за скопски плански регион Љупчо Кец Мицковски денес го посетија училиштето “Круме Кепески”. Тоа е едно од училиштата што доби смарт табли преку проектот “Поддршка на образовниот процес и стимулирање на дигиталните вештини на учениците во основните училишта во Општините Аеродром, Карпош и Кисела Вода“.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Проектот спроведен преку Центарот за скопски плански регион овозможи во смарт табли во сите училишта

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa