Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Бидете дел од утрешниот патронат на Општина Кисела Вода“Св. Ѓорѓија - Низ приказната за Кисела Вода”

Рејтинг на корисник:  / 0

Утре, на 06.05.2022, Општина Кисела Вода го прославува својот патронат. Годинешното празнување, под ќе се одвива пред Домот на култура “Билјана Беличанец”- Кисела Вода со почеток во 18:00 часот. Програмата содржи низа  културно-забавни случувања кои ги допираат сите генерации.

Повеќе: Бидете дел од утрешниот патронат на Општина Кисела Вода“Св. Ѓорѓија - Низ приказната за Кисела Вода”

Ѓорѓиевски: Големо е Гоцевото дело, Гоце е Македонија!

Рејтинг на корисник:  / 0

Во Македонија денес се одбележуват 119 години од смртта на Гоце Делчев. По тој повод, делегација од Општина Кисела Вода, предводена од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, положи свежо цвеќе во црквата „Свети Спас“, на гробот на еден од најголемите македонски револуционери, кој е трајно запишан во македонскиот идентитет.

 

Повеќе: Ѓорѓиевски: Големо е Гоцевото дело, Гоце е Македонија!

Честитка од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по повод Рамазан Бајрам

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес на сите припадници на исламската вероисповед им го честиташе големиот муслимански празник – Рамазан Бајрам.

Повеќе: Честитка од градоначалникот Орце Ѓорѓиевски по повод Рамазан Бајрам

Нови паркинзи низ Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Се решава проблемот со паркирањето низ општина Кисела Вода. Завршена е изградбата на два паркинзи, а започна и изградбата на уште два нови.

Повеќе: Нови паркинзи низ Општина Кисела Вода

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa