Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Новости

,,Дуња“ нов кошаркарски шампион

Рејтинг на корисник:  / 0

Подобар крај на училишниот спорт во општина Кисела Вода, и не можеше да се случи. Спортската сала ,,Независна Македонија“ по одигрувањето на кошаркарскиот плеј-оф, беше преполна со емоции, навивање, тимски дух, крајно педагошки и стручен надзор на тренерите, потези, скокови и постигнати кошеви кои се далеку надминати од нивото  - училишен спорт. 

Повеќе: ,,Дуња“ нов кошаркарски шампион

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 0

Во среда (22.05.2013) во големата сала на Општина Кисела Вода, со почеток во 12:30 часот, ќе се одржи трибина на тема: “Психо-физичката подготовка на децата за премин од предучилишно воспитување во училишно образование”.

Повеќе: Покана до медиуми

Нови 35 решенија за легализација на дивоградби во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ, денеска на 35 граѓани им ги врачи решенијата    за легализација на дивоградбите, со што бројката на вкупно решени предмети за легализација достигна 1600 предмети.

Повеќе: Нови 35 решенија за легализација на дивоградби во Кисела Вода

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи 3-тата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Ве известуваме дека Втората пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода ќе се одржи на 23.05.2013 година (четврток) со почеток во 11,00 часот со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи 3-тата пленарна седница

Се одржа трибина на тема: “Психо-физичката подготовка на децата за премин од предучилишно воспитување во училишно образование”

Рејтинг на корисник:  / 0

Големата сала во Општина Кисела Вода денеска беше средиште на размена на идеи и искуства за процесот на премин на децата од градинките во училиштата. Токму тоа беше темата на денешната трибина, во организација на одделението за предучилишно воспитување во Општина Кисела Вода. Иницијаторот на трибината, раководителот на одделението за предучилишно воспитување, Ирина Момироска ја отвори трибината, ги поздрави присутните и посочи дека ова е прва, но со оглед на интересот, никако нема да биде последна ваква трибина, во чиј фокус се најмладите жители на општината. 

Повеќе: Се одржа трибина на тема: “Психо-физичката подготовка на децата за премин од предучилишно воспитување во училишно образование”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa