ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren siteleronwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoPusulabetgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetultrabetnorabahisbetturkeytarafbetbetkomistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netromabetroketbet girişseocasibom girişjasminbet1xbet girişjasminbetxrp ledgeronwinmarsbahissekabetholiganbetlunabetbetparkbetkomvdcasinodeneme bonusu veren sitelerjojobetmatbettipobet twittercasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahisistanbul escortcasino sitelericasino siteleriholiganbet güncel girişmeritkingbettiltjojobetgrandpashabet girişholiganbet girişbetturkeygrandpashabetslot sitelericasino siteleriGrandpashabetÇekmeköy EscortgrandpashabetMeritkingMeritkingjojobet güncel girişholiganbet girişjojobetgrandpashabetgrandpashabetjojobetMeritkingtarafbetcasibomcasibomcasibommadridbet girişmadridbet girişjojobetjojobetmarsbahiscasibomcasibomjojobetmariobetjojobetjojobetjojobetjojobetMatadorbetJojobetholiganbetmatadorbetmariobetpiabettarafbetbahiscomhttps://cpllindengrove.com/jojobetJojobetjojobetjojobet girişjojobet girişjojobet güncel girişJojobetmatadorbetevden eve nakliyat ankaracasibomjojobetgaziantep escortgaziantep escortcasibombettiltmarsbahisholiganbethacklinkbahsegellunabet
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Кисела Вода ќе постави мерна станица за квалитет на воздухот во близина на “Цементарница”

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода набавува мерна станица за квалитет на воздухот која ќе биде поставена во непосредна близина на фабриката Цементарница. Денес на страницата на Бирото за јавни набавки е распишан оглас за јавна набавка, со што наскоро граѓаните ќе имаат увид во квалитетот на амбиенталниот воздух.

Повеќе: Кисела Вода ќе постави мерна станица за квалитет на воздухот во близина на “Цементарница”

Отчет на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски

Рејтинг на корисник:  / 1

Отчет на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски

 

Речиси 500 семејства добиваат субвенции за огревно дрво од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

478 граѓани кои ја доставија потребната документација од општина Кисела Вода ќе добијат субвенција за набавеното огревно дрво. Општинската комисија ги разгледа поднесените барања на лицата кои се пријавија на објавениот повик на локалната самоуправа и го изготви списокот на одобрените апликации, за кои исплатата ќе се изврши до крајот на годинава.

Повеќе: Речиси 500 семејства добиваат субвенции за огревно дрво од Кисела Вода

Покана за учество во првата форумска сесија во рамки на проектот "Зајакнување на општинските совети"

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода ги поканува своите жители да земат  учество во првата форумска сесија во рамки на проектот "Зајакнување на општинските совети" кој го спроведува УНДП во партнерство со Кисела Вода. Транспарентно и одговорно, на граѓаните им се дава можност да ги дефинираат проектите кои сметаат дека се приоритетни и кои ќе бидат финансирани во рамки на оваа програма за која средствата ги обезбедија Швајцарската влада и Министерството за локална самоуправа. 

Ве покануваме во ресторанот Градина, во среда, 22 ноември, со почеток во 11 часот.

 

 

Ѓорѓиевски: Последната населба во Кисела Вода без подземна инфраструктура добива фекална канализација и водовод

Рејтинг на корисник:  / 0

Започна реализацијата на капиталниот проект за изградба на подземна инфраструктура во населбата Стаклара (Каменик). Ова е последното населено место во општина Кисела Вода каде во 21-от век се уште се користат септички јами. И покрај тоа што тука живеат околу 500 семејства и се лоцирани преку 60 бизнис ентитети, овој проект поради сложеноста на зафатот и превисоката цена за негова реализација не бил воопшто планиран од страна на ниту едно претходно раководство на Општината. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски кој денес присуствуваше на почетокот на градежните активности за изградба на фекална мрежа, го информираше населението за планираниот тек на зафатот. Тој опфаќа најпрво изградба на фекална канализација во должина од 4.5км, потоа и водоводна мрежа или подземна мрежа во вкупна должина од околу 9.2км, по што ќе се изврши и асфалтирање на целиот потег.

-Денешниот настан е значаен од два аспекта. Првиот е што со овој градежен зафат го затвораме поглавјето во општина Кисела Вода одбележано со недостиг од фекална канализација во 21 век. Во општина Кисела Вода повеќе ќе нема цели населби со септички јами, за што сите ќе се согласиме дека е голем срам што тоа не било приоритет на било кое претходно раководство.

Вториот аспект е што жителите на Стаклара како и огромен број на бизнис ентитети чија дејност се одвива токму тука ќе добијат нешто кое го бараа 50 години и секогаш добиваа одговор дека е невозможно. Се работи за 500 семејства и преку 60 економски оператори, ­што значи дека овој капитален проект ќе има долгорочен позитивен ефект врз економскиот развој на општината. Трасата е долга 4.5 км. 3.5 км од нив се во Каменик1 и Каменик 2 и уште 1 км од првиот влез во Пинтија до Усјанскиот Канал. Денес започнуваме со изградба на фекалната мрежа, а на пролет и со водоводната. Поголемиот дел од средствата се веќе обезбедени. Исто така, сакам да назначам дека по изградбата на фекалната и водоводната мрежа во Стаклара, целата траса ќе биде и асфалтирана, со што проектот ќе биде заокружен во целост-истакна градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости