Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи деветата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи деветата пленарна седница на 26 април 2022 година (вторник) со почеток во 12:00 часот, со следниот дневен ред:

Повеќе: Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи деветата пленарна седница

Честитка на градоначалникот Ѓорѓиевски по повод Велигден

Рејтинг на корисник:  / 0

Во овие денови кога се празнува Велигден, дозволете ми на сите граѓани од православна вероисповед да ви го честитам најголемиот празник со желби за добро здравје, семејна хармонија, меѓусебна почит и личен просперитет. Христовото воскресение е симбол за победата на животот над смртта, на љубовта над злото, симбол за чудата што ги носи божјиот благослов. Истрајноста, праведноста и чистото срце нека бидат вредностите кои секој од нас го движат напред, во секој нов ден. Нека Бог биде секогаш со вас! За многу години празникот – Христос воскресна!

 

ЛИДЛ заинтересиран да инвестира во Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски денес оствари работна средба со претставниците на “Лидл” од претставништвата во Бугарија и Македонија.

Повеќе: ЛИДЛ заинтересиран да инвестира во Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Усје, Расадник и Драчево добиваат нови градинки

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода обезбедува место за згрижување на преку 400 дечиња со отворање на три нови градинки. Градоначалникот Ѓорѓиевски денес изврши увид во градежните активности во Усје, каде течат подготвителни активности за адаптација со пренамена на објектот.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Усје, Расадник и Драчево добиваат нови градинки

Потпишан меморандум за соработка меѓу Општина Кисела Вода и Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје

Рејтинг на корисник:  / 0

“Каменот си тежи на своето”, истакна ректорот на Универзитетот за туризам и менаџмент при посетата на Општина Кисела Вода, каде оствари работна средба со градоначалникот Ѓорѓиевски. Професор д-р Аце Миленковски, во минатото и самиот градоначалник, детството го минал во Кисела Вода, па го искажа своето задоволство што има можност да соработува со општината која секогаш ќе ја смета за своја матична.

Повеќе: Потпишан меморандум за соработка меѓу Општина Кисела Вода и Универзитетот за туризам и менаџмент-Скопје

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa