Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Фудбалерот Трајковски ќе гради нов дом во Драчево поради проширување на семејството

Рејтинг на корисник:  / 1

Возбудата што ја носи светот е огромна, но никаде не е како дома! Ова го истакна фудбалерот Александар Трајковски при денешната средба со градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, во Општина Кисела Вода.

Повеќе: Фудбалерот Трајковски ќе гради нов дом во Драчево поради проширување на семејството

Се косат нараснатите тревни површини низ општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Четириесетина сезонски работници ангажирани од Општина Кисела Вода од утрово се на терен. Едновремено, низ сите месни и урбани заедници се косат нараснатите тревни површини. Се работи со засилено темпо со цел убавото време кое претстои, граѓаните да можат да го искористат во парковите и на другите локации предвидени за одмор и рекреација.

Повеќе: Се косат нараснатите тревни површини низ општина Кисела Вода

Ѓорѓиевски: Градежна офанзива-ги решаваме децениските проблеми на жителите на општина Кисела Вода!

Рејтинг на корисник:  / 0

Градежна офанзива отпочна низ улиците во општина Кисела Вода. Започна решавањето на децениските проблеми со дотраената или, на некои места, непостоечката подземна или надземна инфраструктура. Општина Кисела Вода интервенира во сите месни и урбани заедници, а од добрата соработка со Градот Скопје, произлезе реализација и на повеќе крупни проекти кои се во негова надлежност, како што е темелната реконструкција на улицата “Славка Динкова”, за која двата градоначалници, Ѓорѓиевски и Арсовска, вчера ги презентираа деталите.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Градежна офанзива-ги решаваме децениските проблеми на жителите на општина Кисела Вода!

Темелна реконструкција на ул. Славка Динкова во Драчево-се решава проблемот стар 30 години

Рејтинг на корисник:  / 0

Се решава проблем кој веќе триесет години ги мачи жителите на населбата Драчево. Улицата Славка Динкова која е една од главните сообраќајни артерии, како сообраќајница која ги поврзува повеќето улици со главната, Јустинијан Први ќе биде темелно реконструирана, а со поставувањето на нова атмосферска канализација, ќе се надмине и проблемот највидлив при обилните дождови.

Повеќе: Темелна реконструкција на ул. Славка Динкова во Драчево-се решава проблемот стар 30 години

Обезбедени донации за децата со посебни потреби од ООУ "Невена Георгиева Дуња"

Рејтинг на корисник:  / 0

Дидактички материјал и опрема за децата со посебни потреби беше обезбедена за ООУ “Невена Георгиева Дуња”. Донацијата е наменета за сензорната соба во училиштето и се состои од персонален компјутер со монитор заедно со детска тастатура со зголемени тастери и вертикално глувче, скенер, принтер, ламинатор, сензорна табла, други наменски материјали и асистивна технологија.

Повеќе: Обезбедени донации за децата со посебни потреби од ООУ "Невена Георгиева Дуња"

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa