Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Одржана конститутивна седница на Партиципативното тело за урбанизам на Општина Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Партиципативното тело од областа на урбанизмот кое го иницираше Општина Кисела Вода вчера попладне ја одржа својата прва, конститутивна седница.

Повеќе: Одржана конститутивна седница на Партиципативното тело за урбанизам на Општина Кисела Вода

Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со авторот на ,,Внимавај кој волк го храниш”, д-р Кенан Црнкиќ

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски вчера беше домаќин на д-р Кенан Црнкиќ, доктор по економски науки и професор на повеќе високо рангирани странски универзитети, писател и мотивациски говорник. На средбата се разговараше за актуелните економски случувања на Балканот и во светот.

Повеќе: Средба на градоначалникот Ѓорѓиевски со авторот на ,,Внимавај кој волк го храниш”, д-р Кенан Црнкиќ

Општина Кисела Вода договори соработка со Горанското друштво

Рејтинг на корисник:  / 0

Меморандум за соработка потпиша Општина Кисела Вода со Здружението на граѓани Горанско друштво. Воспоставување на проектна соработка за подобрување на квалитетот на живот, демократските вредности и развој на општината се главните постулати врз кои се темели потпишаниот документ.

Повеќе: Општина Кисела Вода договори соработка со Горанското друштво

Општина Кисела Вода обезбеди парична и помош во расчистување на опожарениот објект во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

По вчерашното опожарување на барака на улицата ул.”Методија Патчев” во Драчево, која речиси сосема изоре, денес, сезонските работници ангажирани од Општина Кисела Вода вршат целосно расчистување на опожарената покуќнина и другите остатоци.

Повеќе: Општина Кисела Вода обезбеди парична и помош во расчистување на опожарениот објект во Драчево

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa