Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Ѓорѓиевски: Талентираните ученици како Петја, имат целосна поддршка од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Младата Петја Анѓеловска денес беше гостинка на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Оваа талентирана петтоодделенка од ООУ “Невена Георгиева Дуња”, неодамна се врати со награда од Меѓународниот детски фестивал во Бања Лука, “Дечје царство”.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Талентираните ученици како Петја, имат целосна поддршка од Кисела Вода

Искосена нарасната тревна површина покрај трим патеката

Рејтинг на корисник:  / 0

Акција за косење на нараснатите тревни површини, се одвиваше во текот на вчерашниот ден покрај трим патеката.

Повеќе: Искосена нарасната тревна површина покрај трим патеката

Започна капиталниот проект за реконструкција на сите улици во населбата Пржино

Рејтинг на корисник:  / 0

Општина Кисела Вода започна со реализација на капиталниот проект за реконструкција на сите улици во населбата Пржино.

Повеќе: Започна капиталниот проект за реконструкција на сите улици во населбата Пржино

Градоначалникот Ѓорѓиевски го отвори меѓународниот детски фолклорен фестивал "ЦВЕТОВИ" 2022

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Ѓорѓиевски вечерва, пред црквата „Св. Еремија“ во Пинтија, го отвори меѓународниот детски фолклорен фестивал "ЦВЕТОВИ" 2022. Во рамки на истиот, учество ќе земат фолклорни ансамбли од цела територија на Република Македонија, гости од Република Романија и Република Црна Гора.

 

Повеќе: Градоначалникот Ѓорѓиевски го отвори меѓународниот детски фолклорен фестивал "ЦВЕТОВИ" 2022

Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, сопственикот на “Адора Инженеринг”, Ванчо Чифлиганец и ракометарот Борко Ристовски денес ја пресекоа лентата и ја пуштија во употреба целосно реновираната спортска сала од ООУ “Невена Георгиева Дуња”.

Повеќе: Отворена реновираната спортска сала во ООУ “Невена Георгиева Дуња”, инвестиција вредна 4 милиони денари

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa