ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet girişelexbetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Новости

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Советот на Општина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и шестата пленарна седница

Рејтинг на корисник:  / 0

Советот на Oпштина Кисела Вода ќе ја одржи триесет и шестата пленарна седница на 28.02.2024 година (среда) со почеток во 11:00 часот со следниот дневен ред:

-       Усвојување на Записникот од 35-та пленарна седница

  1. Информација за безбедносната состојба на подрачјето на Општина Кисела Вода во 2023 година на Полициска станица од Општа надлежност ,,Кисела Вода,,;
  2. Предлог – Одлука за доделување на еднократна парична помош на семејства со новороденчиња на подрачје на Општина Кисела Вода за 2024 година;
  3. Предлог - Буџетски календар на Општина Кисела Вода за 2024 година;
  4. Квартални извештаи К1, К2 и К3 за четвртиот квартал од 2023 година – К1 -квартален извештај за извршување на Буџетот на Општина Кисела Вода за  извештајниот период (кумулативно) за квартал од 01.01.2023 година до 31.12.2023 година; - К2 - квартален извештај за достасани ненамирени обврски на Општина Кисела Вода, - К3 - квартален извештај за промените на состојбата за секое задолжување на општините и јавните претпријатија основани од општините;
  5. Извештај за реализација на Програмата за енергетска ефикаснот во Општина Кисела Вода за 2023 година;
  6. Предлог - Програма за Енергетска ефикасност на Општина Кисела Вода за период 2024 – 2026 година;
  7. Акционен план за 2024 година за Енергетска фикасност на Општина Кисела Вода
  8. Извештај за извршениот попис на средствата и нивните извори со состојба на 31.12.2023 година;
  9. Советнички прашања

 

  Седницата ќе се одржи во големата сала во барака 7.

 

Шахот ги освои учениците од Кисела Вода

Рејтинг на корисник:  / 0

Шаховскиот Сојуз на Град Скопје, месецов, ги заврши квалификационите училишни натпревари во шах, кои се оддржаа во рамките на манифестацијата ,,Организација на училишни натпревари во шах во основните училишта во Општина Кисела Вода“.

Повеќе: Шахот ги освои учениците од Кисела Вода

Наскоро започнува изградба на нова градинка во Расадник и ново училиште во с. Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Кисела Вода добива нова јавна детска градинка и ново основно училиште. Денес на страницата на Бирото за јавни набавки е распишан огласот за избор на најповолни понудувачи кои ќе ги градат двата капитални проекти, градинката во Расадник и училишниот објект во село Драчево.

Повеќе: Наскоро започнува изградба на нова градинка во Расадник и ново училиште во с. Драчево

Целосна реконструкција на стадионот “ССК” во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Започнува целосна обнова на стадионот “ССК” во Драчево. Спортскиот терен изграден во 1965-тата кои години наназад беше изоставен од реконструктивни зафати, наскоро ќе добие нов лик. По иницијатива на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и бројните заложби за овозможување на современи услови за спортистите кои тука тренираат и се натпреваруваат, започнува инвестиција овозможена од ФФМ, која во првата фаза ќе чини 8.5 милиони денари.

-Завршува долгогодишната негрижа за овој спортски терен во Драчево кој во минатото беше едно од спортските одбележја на Општина Кисела Вода. Драго ми е што моите заложби за неопходните реконструктивни зафати што му претстојат на “ССК” вродија со плод и што наидовме на разбирање кај раководството на ФФМ, па за неколку месеци, спортистите повторно ќе го добијат овој простор за себе, но со услови кои се модерни и современи. Стадионот “ССК” добива девет целосно нови соблекувални, нова ограда по целата должина, санација на тревната подлога, комплетно осветлување со нови рефлектори, што ќе овозможи одлични услови за тренинг  и за одржување на натпревари на фудбалскиот клуб “ССК”. Првата фаза од инвестициониот циклус ќе чини 8.5 милиони денари, за што уште еднаш сакам да се заблагодарам на раководството на ФФМ. Обновата на спортска инфраструктура е поставена високо во листата на моите приоритети како градоначалник и се трудам тоа да им го овозможам на моите граѓани на секој начин-преку инвестирање, преку градење, преку лобирање до надлежните во случај кога друга институција ги има ингеренциите, како што е случајот со “ССК”. Она што го говорам, сакам да го поткрепам и со факти. Имено, во изминатите две години, Општина Кисела Вода и јас како нејзин градоначалник посветивме значаен дел од нашите ресурси во инвестирање во спортската инфраструктура што резултираше со преку 10 спортско-рекреативни центри, дел од нив некогашни култни спортски локации. Се надевам дека и обновата на ССК ќе роди нови спортски ѕвезди, чии успеси сите ќе не направат горди-изјави грaдоначалникот Ѓорѓиевски при денешниот увид во градежните работи на стадионот “ССК”.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости