ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortbursa escortmebbis girişataşehir escortkadıköy escortbahsinewonoddmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerTaraftariumonwin girişbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinooynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice Girişgüvenilir bahis siteleritrendyol indirim kodupendik evden eve nakliyatPusulabetpopsec.orgdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerstarzbetbonusbayşanslıbetonredbetonredroketbetklasbahisesenyurt masaj salonubycasinograndpashabetBetkommariobet girişultrabetmariobetBahiscomHiltonbet girişnorabahisbetturkeytarafbetbetkomkonya günlük kiralık evistanbul escort bayancasibomBahis forumligobet üyelikescort bayan maltepePalacebetdinamobetGrandpashabetmariobethttp://www.escortbayanlariz.netwww.istanbulllescort.net/romabetroketbet girişseocasibomcasibommarsbahismarsbahisjojobetCasibomMeritkingbelugabahis1xbet girişelexbetjasminbetholiganbetbetkombetturkey twittertarafbetsekabetmatadorbetbetturkeymariobetCasinolevantdeneme bonusu veren sitelerjojobet girişjojobettipobet twittercasibomcasibombetturkeybetturkeystarzbetxslotxslotzbahiszbahis
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Градоначалникот Ѓорѓиевски и отец Оливер поделија хуманитарни оброци за социјално загрозените

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Градоначалникот Ѓорѓиевски и отец Оливер поделија хуманитарни оброци за социјално загрозените

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски заедно со своето потесно семејство и со отецот Оливер од Хуманитарна организација  "Свети Спас", денес, на најголемиот христијански празник Божик, делеа хуманитарни оброци на лица од социјален ризик.

 

Богатата Божикна трпеза не смее да отсуствува во ниедно семејство. Христијански е да им овозможиме на оние кои имаат помалку да ја почувствуваат празничната радост и да знаат дека некој мисли на нив, изјави градоначалникот Ѓорѓиевски, честитајќи го Христовото раѓање.

-Знаеш дека си направил нешто кога поколенијата ги следат нашите чекори!

Со Ведран, мојата гордост, и сопругата Мартина денес во црквата ,,Св. Спас" заедно Хуманитарна организација  "Свети Спас" и отец Оливер делевме оброци.

За Божиќ секое семејство заслужува богата трпеза, заслужува секој барем за миг и покрај сѐ, и покрај сѐ да знае дека не е сам и дека има таму некој кој мисли и на оние на кои ретко кој помислува. На тоа, нѐ учи Христијанството.

Ние се потрудивме денес да усреќиме голем број на семејства за кои судбината можеби не била на нивна страна. И ова е само капка во океанот од нашата мисија - да се погрижиме во нашата Кисела Вода да нема повеќе луѓе кои ќе имаат потреба од помош, туку да овозможиме нормални услови за живот. Денес не го правам ова како градоначалник, туку како човек, како што нѐ учи верата и традицијата - да правиме добро за добро да ни се случува.

Со малку, ќе изнудиме многу насмевки!

Да бидеме луѓе помеѓу луѓето - честит Божиќ на сите, истакна градоначалникот Орце Ѓорѓиевски.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости