Селото Драчево денес без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Денеска поради уличен дефект од ф80мм на улицата Речиште 38 во Драчево, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на селото Драчево. Како што информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“, прекинот ќе биде од 9 часот до завршување на поправката.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg