Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Повик за учество на работилница за женско претприемништво

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Во рамки на активностите на Општина Кисела Вода за поттикнување на жените во нивното економско зајакнување и развој на нови вештини, кои ќе им овозможат преквалификација и влез во светот на женското претприемништво, Општината заедно со Здружението на бизнис жени на Македонија, организира средба со заинтересирани жени од сите возрасни групи, на тема “Жените-ресурс за економско зајакнување на заедницата”.

 

На средбата за можностите што ги дава женското претприемништво ќе зборува Валентина Дисоска, која е и претседател на Националната платформа за женско претприемништво. Посебен акцент ќе биде ставен врз жените, жители на општина Кисела Вода, кои се невработени, кои се економски зависни и кои немаат доволно вештини и потребни квалификации.

Општина Кисела Вода во изминатиов период ја потпиша Декларацијата за соработка и поттик на жените претприемачи и во насока на истото, интензивно ќе работи на обезбедување на услови за соодветен развој во следниот период.

Средбата ќе се одржи во понеделник, 13.06.2022 година во 18 часот во Големата сала во Општина Кисела Вода. Лице за контакт: Тања Стојановска 072314934

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa