• Кисела Вода меѓу најуспешните

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ,доделија нови 50 решенија за легализација на дивоградби.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Отворена градинка во Црниче

  Градинката “Перуника” е првиот јавен објект кој за греење користи биомаса

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 

 

Насловна

Утре неколку улици во Кисела Вода без струја

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 08:30 до 16:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат жителите од улиците „Виктор Иго“, „Мишко Михајловски“, „456“ и ОУ „Златен Стремец“. Без струја во исто време ќе бидат и дел од улиците „Емил Зола“ и „Киро Крстевски“. Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат и жителите од ул. „Ениџе Вардарско“.

Од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, соопштија дека прекинот во снабдувањето со електрична енергија е заради изведување на планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Улиците „Кавалска“ и „Томе Арсовски“ утре без струја https://t.co/OSABwNm7d8
O_KiselaVoda Утре две улици во Кисела Вода без струја https://t.co/BCepAyeMaQ
O_KiselaVoda Јавен оглас за вработување негуватели Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за врабоитување на... https://t.co/cnb4QuZbuw