• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Утре неколку улици во Кисела Вода без струја

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 08:30 до 16:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат жителите од улиците „Виктор Иго“, „Мишко Михајловски“, „456“ и ОУ „Златен Стремец“. Без струја во исто време ќе бидат и дел од улиците „Емил Зола“ и „Киро Крстевски“. Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат и жителите од ул. „Ениџе Вардарско“.

Од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, соопштија дека прекинот во снабдувањето со електрична енергија е заради изведување на планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Табли со предупредување на изворите со небезбедна вода за пиење https://t.co/NgZkQAUlUp
O_KiselaVoda Честит Рамазан Бајрам на сите граѓани од исламска вероисповед https://t.co/8KqTnkD4cF
O_KiselaVoda Денес дел од Припор без вода https://t.co/I9YMpxbap9