Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Утре во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ со почеток во во 13:00 часот ракометарите на „Јуниор Кисела Вода“ и „Астраион“ од Струмица ќе го одиграат последното коло од првата сениорска ракометна лига.

Овој дуел ќе биде одлучувачки за последното место кое води во плеј оф фазата. Влезот за посетителите ќе биде бесплатен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
17hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg