Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

Во периодот што следува нови садници/дрвореди ќе добијат повеќе тревни површини, како и  објекти на јавните детски градинки и основни училишта под надлежност на Општината.

Локалната самоуправа со цел да делува за намалување на аерозагадувањето и следната година ќе продолжи со засадување на нови садници. Активностите на терен ги врши фирмата ДПТУ ГРЕЕН ПИАНТИ ДООЕЛ.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg