Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

Во периодот што следува нови садници/дрвореди ќе добијат повеќе тревни површини, како и  објекти на јавните детски градинки и основни училишта под надлежност на Општината.

Локалната самоуправа со цел да делува за намалување на аерозагадувањето и следната година ќе продолжи со засадување на нови садници. Активностите на терен ги врши фирмата ДПТУ ГРЕЕН ПИАНТИ ДООЕЛ.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Нека ни е честит, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј https://t.co/4ROTfI1tyM
O_KiselaVoda Нека е честит 23 Мај, Националниот ден на Власите https://t.co/cVt6DStw1s
O_KiselaVoda Крводарителска акција во општина Кисела Вода https://t.co/lBcycM1GLY