• Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  На првата конститутивна седница беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 • Подобрени условите за дечињата во градинката “Сончоглед”

  Завршена е првата фаза од реновирањето на објектот на градинката “Сончоглед” во населбата Кисела Вода

 

 

Насловна

Дел од Општина Кисела Вода утре без вода

Општина Кисела Вода информира дека утре од 08 часот па се до завршување на работите без вода ќе останат жителите од улицата „Христо Татарчев“, од крак број 1 до крак број 11, исто така без вода ќе останат и корисниците од булеварот „Борис Трајковски“ од крак број 4 до крак број 12.

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, соопштија дека прекинот со водоснабувањето ќе биде поради отстранување на појавен дефект на затворач на водоводна мрежа со пречник од ф-200мм на улицата „Христо Татарчев“ бб.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Дечињата од ЈДГ „8 Март“ во посета на Општина Кисела Вода https://t.co/CNJ5AGoh4W
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре ул. Студеничанска без струја https://t.co/1gYbBozkpf
19hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре ул. Христо Татарчев без струја https://t.co/Gus5bQy38k