Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Градоначалникот Ѓорѓиевски оствари средба со претставници од Светска Банка

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, во својот кабинет оствари работна средба со тимот од Светска банка, предводен од претставникот на Светската Банка, Беким Имери и главниот координатор на вториот МСИП проект, Тања Томиќ.

На состанокот се дискутираше околу тековната имплементација на проектот за реконструкција на постојната улична мрежа-коловоз на улицата “Сердарот”, кој е финансиран со средства од Вториот МСИП Проект, како и за можноста за понатамошна соработка.

Од страна на градоначалникот Ѓорѓиевски, тимот од Светска Банка беше информиран околу стратешките планови и приоритетни проекти кои се зацртани во неговата програма. Заеднички, се дискутираше кои се потребите на општината и во кој дел може да се бара финансиска поддршка за реализација на покрупни проекти од интерес на граѓаните.

Средбата беше заокружена со заклучок дека успешната соработка со оваа институција ќе продолжи, се со цел, Општина Кисела Вода да има силен локален економски развој кој ќе донесе подобар живот на граѓаните.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости