„Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Вчера во спортската сала „Независна Македонија“ во рамки на деветото коло од првата кошаркарска лига девојките на ЖКК „Бадел 1862“ од Кисела Вода без напор ја надиграа дебитантската екипа на ЖКК „Крива Паланка“, со резултат 86:33 (31:9, 18:10, 20:07 и 16:07).

Најефикасна на натпреварот беше Наталија Секуловска со постигнати 19 поени. Додека за големата победа заслужни се и Сара Петровска 17 поени, Сандра Лазареска 12, Сара Максимовска 10, Катерина Поп Димитровска 9, Наталија Гаревска 9, Сања Адамовска 6, Ева Анастасова 2 и Катерина Скендерска 2.

Кошаркарките на „Бадел“ со оваа победа остануваат непоразени во лигата.

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ЈДГ „Весели Цветови“ одбележа 74 години постоење https://t.co/whbbZEVzdA
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре без вода ул. „Мариовска“ https://t.co/aE2W9kBFLp
O_KiselaVoda Денес ФК „Кул здравје“ од Кисела Вода ќе игра против ФК „Академија Постолов - Пандев“ од Штип https://t.co/s7PYjxw7gg